Wszyscy autorzy

ZBYSZKO TARCZEWSKI

Człowiek, który swoją pasję przekuł w rzeczywistość, wieloletni współpracownik Olimp Laboratories znany ze śmiałych idei publikowanych w fachowej prasie jak i internecie. Redaktor Naczelny magazynu Perfect Body Elite.

PIOTR KACZKA

Doktor nauk biologicznych w zakresie biofizyki, absolwent biotechnologii oraz dietetyki klinicznej. Trener klasy II kulturystyki. Dyrektor ds. Naukowych i Innowacji w Olimp Laboratories Sp. z o.o. Z-ca Redaktora Naczelnego magazynu Perfect Body Elite.

SŁAWOMIR AMBROZIAK

Popularyzator wiedzy o diecie, suplementach (ponad 1000 artykułów), redaktor i autor wielu pism sportowych, kulturystycznych oraz popularno-zdrowotnych; były sportowiec, trener i sędzia dyscyplin siłowych.

Katarzyna Kubicka

Dr Katarzyna Kubicka, absolwentka Wydziału Chemii UWr ze specjalnością chemia organiczna i Wrocławskiej AWF. Obecnie specjalista ds. badawczo-rozwojowych w Olimp Laboratories. Od zawsze związana ze sportem.

Piotr Mamczur

Naukowiec specjalizujący się w zagadnieniach z zakresu biologii molekularnej i fizjologii. Oprócz pracy naukowej prowadzi bloga: Wysiłka – rzeczowo o treningu (wysilka.pl)

Krzysztof Stojecki

Dr n. wet inż. Krzysztof Stojecki - specjalista ds. badawczo-rozwojowych w Vebiot sp. z o.o. Były pracownik Państwowego Instytutu Weterynaryjnego w Puławach. Autor prac naukowych o zasięgu międzynarodowym. Współpraca z ośrodkami naukowymi na świecie między innymi z EFSA, COST, University of Liverpool.

Krzysztof Bałakier

Instruktor kulturystyki i fitness, trener personalny, specjalista od treningu funkcjonalnego, masażysta.  Trener personalny „Akademii Każdego Wieku”.

Amit Batra

Doktor nauk o kulturze fizycznej z zakresu fizjologii sportu. Medalista ME i MŚ w Taekwon-do ITF. Uczestnik wielu konferencji oraz stażysta najlepszych ośrodków przygotowania motorycznego na świecie. Fizjolog sportowy w Olimp Laboratories.

Rafał Jastrząb

Mł. Specjalista ds. Badań Innowacji w Olimp Labs, farmaceuta, absolwent Collegium Medicum UJ, instruktor pływania, były zawodnik AZS CMUJ

Agnieszka Piotrowska

Specjalistka w mikrobiologii molekularnej, biologii molekularnej i biotechnologii. Uczestniczka i prelegentka wielu konferencji naukowych za granicą. Zgłębia fenomen regulacji ekspresji genów, rozumienia mechanizmów determinujących powstawanie patologicznych zmian w komórkach.

Artur Pliś

Absolwent dietetyki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Dietetyk i trener personalny. Pracownik działu badawczo-rozwojowego w Olimp Labs. Zainteresowania: analizowanie innowacyjnych badań naukowych z zakresu dietetyki sportowej, sporty sylwetkowe, snowboard, wakeboard.

Bartosz Kulczyński

Dietetyk, doktorant Wydziału Nauk o Żywności i Żywieniu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Współwłaściciel Fundacji Dietoterapii i Promocji Zdrowia. Redaktor w czasopiśmie naukowym „Postępy Dietetyki w Geriatrii i Gerontologii”.

Żaneta Michalak

Dietetyk, certyfikowany coach dietetyczny, trener personalny i kulturystyki. Ekspert żywieniowy dla czasopism i portali internetowych.

Izabela Stankowska-Mazur

Dr Izabela Stankowska-Mazur, psycholog kliniczny, pedagog zdrowia, specjalizująca się w zakresie seksualności człowieka w normie i patologii oraz psychoterapii partnerskiej i rodzinnej.

Marcin Jackowiak

Student AWF Poznań - kierunek dietetyka. Zainteresowania żywienie człowieka, z naciskiem na odżywianie sportowców. Uczestnik konferencji dietetycznych. Autor profilu na Instagramie, nastawionego na zdrowy stylem życia. Prowadzi wykłady dla trenerów Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej.

Joanna Rogers

Pierwsze kroki na siłowni postawiła w 1994. Od tamtej chwili żelastwo stało się częścią jej życia. Absolwentka szkolenia trenerskiego o specjalności kulturystyka i trójbój siłowy na AWF w Poznaniu. Oprócz sportów siłowych interesuje się także ogólnie pojętą medycyną, endokrynologią i sportami motorowymi. W wolnych chwilach, między pisaniem artykułów do prasy branżowej, czynnie uprawia turystykę górską, biega i podróżuje.

Karol Jędrejko

Młodszy Specjalista ds. Badań I Rozwoju Sportu w Olimp Labs. Farmaceuta, absolwent Collegium Medicum UJ w Krakowie, specjalność: farmacja kliniczna. Zainteresowania: farmakologia, toksykologia, chemia leków. Bezpośrednia styczność z aspektem dopingu OTC, RX, suplementy diety.

Maciej Jędrejko

Magister fizjoterapii, absolwent Akademii Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie. Prywatnie miłośnik kolarstwa, treningu siłowego oraz szeroko pojętego zdrowego stylu życia.

Katarzyna Jąderko

Absolwentka dietetyki klinicznej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Kontynuuje naukę w Śląskiej Wyższej Szkole Medycznej w specjalności suplementacja i ziołolecznictwo. Uczestniczka wielu szkoleń i konferencji dietetycznych.Swoją wiedzę i praktykę zdobywała między innymi w Instytucie Żywności i Żywienia w Warszawie

Tomasz Peisert

Maratończyk, dziennikarz, felietonista, redaktor naczelny portalu Biegologia. pl, autor blisko 500 publikacji o tematyce biegowej. Od blisko 20 lat trenuje biegi długodystansowe, a zdobytym doświadczeniem dzieli się nie tylko z czytelnikami, ale także zawodnikami, których trenuje.

Artur Gołaś

Adiunkt w Katedrze Teorii i Praktyki Sportu AWF w Katowicach, trener przygotowania kondycyjnego klubu AZS AWF Katowice oraz Ekstraklasowego klubu piłki nożnej Zagłębie Sosnowiec; Prezes Polskiego Towarzystwa Usprawnienia Motorycznego (PTUM); Absolwent 6. Studiów podyplomowych m.in.: Żywienie i Suplementacja, Przygotowanie Motoryczne, Trener Personalny; Autor książek i artykułów naukowych dotyczących Treningu Sportowego oraz Żywienia i Suplementacji.

Jakub Surówka

Zawodnik z ponad 15-letnim stażem, trenujący kolarstwo górskie i szosowe (dyscypliny olimpijskie), posiada licencję Polskiego Związku Kolarskiego. Startował w największych imprezach kolarskich w Polsce (Mistrzostwa Polski, Puchar Polski itp.) oraz w Pucharze Europy Centralnej. Od 2011 roku mocno związany z branżą fitness, jako instruktor SPINNING, a także właściciel klubu fitness. Z powodzeniem godzi pracę zawodową ze swoją największą pasją – kolarstwem.